Прихильники

понеділок, 6 квітня 2020 р.

Клас : 9 Тема : ОЛІМПІЙСЬКА УКРАЇНА


Дистанційне навчання з фізичної культури
Тема : ОЛІМПІЙСЬКА УКРАЇНА
Клас : 9
ОЛІМПІЙСЬКА УКРАЇНА
Олімпійський спорт України багато років був складовою частиною олімпійського руху колишнього Радянського Союзу.
З 1952 по 1988 рік українські спортсмени виступали на Олімпійських іграх у складі олімпійських команд СРСР, а у 1992 році у складі Об'єднаної команди незалежних держав.
Світочами спорту найвищих досягнень стала ціла когорта синів і дочок України, славлячи її талановитий народ, відкриваючи нові, доти неймовірні духовні та фізичні можливості людини.
Наші атлети завжди демонстрували високу майстерність у різноманітних видах олімпійської програми. їх воля, наполегливість були запорукою досягнення високих результатів. Варто згадати імена олімпійських чемпіонів різних" років Лариси Латиніної, Бориса Шахліна, Леоніда Жаботинського, Валерія Борзова, Олексія Баркалова та багатьох інших.
Після здобуття Україною незалежності видатні спортивні успіхи на олімпійській арені вагомо сприяли підвищенню міжнародного авторитету країни.
За 1952—2004 роки українські спортсмени на літніх та зимових Олімпійських іграх вибороли 219 золотих, 159 срібних, 161 бронзову медаль. Називаємо тих, хто удостоївся двох і більше найвищих олімпійських нагород.
У 1994 році команда України вперше виступила на зимових Олімпійських іграх у Ліллехаммері. На зимових Олімпійських іграх спортсмени України здобули за 1994—2002 роки 3 медалі — 1 золоту, 1 срібну, 1 бронзову. У 1996 році команда України вперше взяла участь на Іграх XXVI Олімпіади в Атланті. За 1996—2004 роки спортсмени України здобули на Іграх Олімпіад 69 медалей різного ґатунку, з яких 21 — золота.













 ЗАВДАННЯ ДЛЯ ВИКОНАННЯ: 9
1. Створити відеоролік на тему: "Видатні українські олімпійці".
Кращі відеороліки будуть розміщені на сайті. (Створення за допомогою комп’ютерної програми Movie Maker. Також можна створити потокову або слайдову презентацію за допомогою комп’ютерної програми Power Point).









Клас : 8 Тема : ОСНОВНІ ЦІННОСТІ ОЛІМПІЗМУ.


Дистанційне навчання з фізичної культури
Тема : ОСНОВНІ ЦІННОСТІ ОЛІМПІЗМУ.
Клас : 8
ОСНОВНІ ЦІННОСТІ ОЛІМПІЗМУ.
ОЛІМПІЗМ – життєва філософія, що звеличує та об'єднує в гармонійне ціле тіло, волю та розум.
Основні цінності олімпізму:
врівноваженість якостей тіла, волі, розуму;
поєднання спорту з культурою та освітою;
дотримання способу життя, який ґрунтується на радощах, здобутих власними зусиллями;
поважання загальних основних етичних засад;
гармонійний розвиток людини;
сприяння утвердженню мирного суспільства;
поважання людської гідності;
розбудова мирного, кращого світу завдяки вихованню молоді засобами спорту;
заняття спортом без будь-яких дискримінацій;
взаєморозуміння в дусі дружби і чесної гри.
Історія Олімпійських ігор налічує проведення 28 Ігор Олімпіад і 19 зимових Олімпійських ігор.
Найближчі ігри відбудуться у 2006 рои в Туріні (Італія) — там стартує XX зимова Олімпіада, а слідом в 2008 році — XXIX Ігри Олімпіади в Пекіні (Китай).
Міжнародні слортивні федерації. Кожним видом спорту на Олімпійських іграх керує Міжнародна спортивна федерація (МСФ). Федерації встановлюють і контролюють правила у своїх видах спорту. Кожна МСФ є самостійною та незалежною. МОК надає право проведення змагань з видів спорту в програмах Ігор Олімпіад 28 міжнародним федераціям, а в програмах зимових Олімпійських ігор — семи.
Міжнародні спортивні федерації:
забезпечують розвиток своїх видів спорту в усьому світі;
сприяють досягненню мети, проголошеної Олімпійською Хартією;
встановлюють критерії добирання учасників Олімпійських ігор;
здійснюють нагляд за технічним контролем і керівництвом своїми видами спорту на Олімпійських іграх;
забезпечують технічну допомогу програмам олімпійської солідарності.
Перші міжнародні спортивні федерації були організовані ще у XIX столітті до створення МОК. Наприклад, Міжнародна федерація гімнастики (1881р.), Міжнародний союз ковзанярів та Міжнародний союз веслярських товариств
(1892 р.)
Національні олімпійські комітети
Кожна країна, яка бере участь у Олімпійських іграх, має Національний олімпійський комітет (НОК). Кожен НОК розвиває і захищає олімпійський рух у своїй країні:
пропагує основні принципи олімпізму засобами освіти,
національних олімпійських академій, культурних програм тощо;
заохочує розвиток спорту на всіх рівнях;
вживає запобіжні заходи щодо проявів будь-яких форм шахрайства, дискримінації та насильства в спорті;
запобігає вживанню речовин і здійсненню процедур, заборонених Всесвітньою Антидопінговою Агенцією (ВАДА);
Національні олімпійські комітети утворюють п'ять континентальних асоціацій:
Асоціація європейських олімпійських комітетів;
Асоціація національних олімпійських комітетів Африки;
Олімпійська рада Азії;
Панамериканська спортивна організація — Північна і Південна Америка;
Національні олімпійські комітети Океанії. 202 НОК представляли свої країни на Олімпійських іграх 2004 року в Афінах: Європа — 48, Азія — 45, Америка — 42, Африка — 53, Австралія та Океанія — 14.едставляє свої країни на Олімпійських іграх.
Олімпійська солідарність.
Мета Олімпійської солідарності полягає в організації допомоги національним олімпійським комітетам, які визнані МОК, зокрема тим, що мають найбільшу потребу в ній. Ця допомога набуває форми програм, які розробляються МОКом спільно з НОКами:
підготовка НОК до Олімпійських ігор та участі в них;
олімпійські стипендії для атлетів і тренерів;
підтримка командних видів спорту;
розвиток молоді;
підготовка до регіональних і континентальних ігор;
розвиток національної системи підготовки;
розвиток напрямів спортивної медицини, збереження навколишнього середовища, масового спорту;
проведення культурних, освітніх та наукових заходів у сфері олімпійського спорту.
Види спорту Ігор Олімпіад. Сьогодні олімпійська спортивна програма налічує 37 видів спорту і понад 300 видів змагань. Жінки беруть участь у 34 видах спорту та у 124 видах змагань.
Види спорту зимових Олімпійських ігор. У тих країнах нашої планети, де низькі температури перетворюють воду на кригу, а дощ — на сніг, популярними є такі зимові види спорту, як ковзанярський, лижний та санний спорт.
Перші Олімпійські ігри, де проходили змагання з цих видів спорту, відбулися в 1924 році в Шамоні (Франція).
Відтоді зимові Олімпійські ігри проводяться раз на чотири роки. Нині на цих Іграх відбувається 82 змагання з 15 видів спорту: біатлон, бобслей, хокей на льоду, санний спорт, швидкісний біг на ковзанах, шорт-трек, фігурне катання, лижний спорт (перегони, гірськолижний), стрибки на лижах з трампліна, лижне двоборство, сноубординг, фрістайл, скелетон, керлінг.
Визначні спортивні досягнення олімпійців.
До історії олімпійського спорту золотом дивовижних перемог вписано імена багатьох спортсменів. Але й у цій славетній шерензі виділяються ті, чиї разючі досягнення становлять гордість олімпійського спорту, якими пишаються їхні країни та увесь олімпійський рух.
Лариса Латиніна (Україна) — володарка найбільшої в історії спорту колекції з 18 олімпійських нагород (спортивна гімнастика), половина з яких — найвищої проби (1956—1964).
Джессі Оуенс (США) — чотириразовий олімпійський чемпіон (в бігу на 100 м, 200 м, естафетному бігу 4 х 100 м та стрибку в довжину) (1936). 25 травня 1935р.
протягом години він встановив п'ять світових рекордів, один з яких — у стрибку в
довжину — залишався неперевершеним протягом чверті століття.
Б'єрн Делі (Норвегія) — володар найбільшої кількості олімпійських нагород з лижних гонок — 12 медалей (8 — золотих, 4 — срібних) (1992—1998).
Сергій Бубка (Україна) — олімпійський чемпіон (1988), 35-разовий рекордсмен світу, шестиразовий чемпіон світу, кавалер Олімпійського ордена, визнаний кращим спортсменом світу (1997).
Яна Клочкова (Україна) — чотириразова олімпійська чемпіонка (2000, 2004), багаторазова чемпіонка світу з плавання. Перша спорт­сменка в плаванні, яка виборола золоті нагороди два рази поспіль на тих самих дистанціях — 200 та 400 м комплексним плаванням.
Пааво Нурмі (Фінляндія) — дев'ятиразовий чемпіон (1920—1928) у стаєрському бігу, кросі та бігу з перешкодами. Володар найбільшої кількості олімпійських нагород з легкої атлетики — 12 медалей (9 — золотих, 3 — срібні).
Лідія Скоблікова (СРСР, Росія) — володарка найбільшої кількості золотих олімпійських медалей — 6 — у швидкісному бігу на ковзанах (1960—1964). У 1964 р. виборола медалі найвищого ґатунку на всіх 4 дистанціях.

Карлтон Льюїс (США) — володар 9 золотих та 1 срібної медалі на Олімпійських іграх 1984—1996 рр. в бігу на 100 м, 200 м, естафетному бігу 4 х 100 м і чотири рази поспіль у стрибку в довжину.

Марк Спітц (США) — володар найбільшої кількості золотих медалей на Іграх Олімпіад з плавання — 11 медалей (9 — золотих) (1968, 1972).
Борис Шахлін (Україна) — володар 13 олімпійських нагород зі спортивної гімнастики (7 — золоті). Він сходив на найвищу сходинку п'єдесталу пошани на Іграх трьох Олімпіад (1956-1964)

Чесна гра в спорті — це дещо більше, аніж просте дотримання правил. Ігри та змагання дають нагоду досягти — разом із суперниками -досконалості. Шахраїв до гри не допускають. Сучасні вимоги до чесної гри у спорті базуються на особистій самооцінці та любові до гри.
Коли я чесно граю, то:
дотримуюсь правил;
поважаю суддів та сприймаю їхні рішення;
поважаю суперників;
даю кожному рівний шанс для досягнення результатів;
сам постійно контролюю свої дії.
«Фейр Плей» — кодекс спортивної честі. У перекладі з англійської цей вираз означає «чесна гра». «Фейр Плей» — це збірка правил, яких дотримуються спортсмени, тренери, вболівальники та всі, хто пов'язаний зі спортом.
Для заохочення лицарської поведінки спортсменів використовують різні нагороди. Одна з них — «Трофей П'єра де Кубертена за благородний вчинок». Щорічно цей трофей виборює спортсмен за приклад чесної гри — незалежно від того, відомий цей спортсмен чи ні, любитель чи професіонал та який у спортсмена вік. Тобто цю нагороду може отримати кожен. Тільки вчинок повинен бути здійснений згідно зі справедливими законами спорту та з гуманних спонукань.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ ВИКОНАННЯ:
1. Створити відеоролік на тему: "Видатні спортивні олімпійці".
Кращі відеороліки будуть розміщені на сайті. (Створення відеороліків за допомогою комп’ютерної програми Movie Maker, або потокова презентація за допомогою комп’ютерної програми Power Point)


Клас : 7 Тема : Відродження Олімпійських ігор сучасності


Дистанційне навчання з фізчиної культури
Тема : Відродження Олімпійських ігор сучасності
Клас : 7
З настанням епохи Ренесансу, що відновила інтерес до мистецтва Давньої Греції, згадали про Олімпійські ігри.
На початку 19 ст. Спорт одержав у Європі загальне визнання, і виникло прагнення організувати щось подібне Олімпійським іграм.
Певний слід в історії залишили локальні ігри, організовані в Греції у 1859, 1870, 1875 і 1879 роках.
Хоча вони і не дали відчутних практичних результатів у розвитку міжнародного олімпійського руху, але послужили поштовхом до формування Олімпійських ігор сучасності.
По-справжньому стародавніми Іграми стали цікавитися, лише, коли почалися розкопки Олімпії, що спить під багатовіковими нашаруваннями. Знахідки одна вразливіша іншої Все частіше стали лунати голоси за відродження великих змагань.
А до того часу (мова йде про останню чверть дев'ятнадцятого століття) боязко, але вже з'являються національні і спортивні міжнародні союзи ... Олімпійські ігри просто повинні були відбутися!
Однак справа адже це дуже складне: цілі гори організаційної роботи. А, крім того, потрібні чималі гроші, необхідні єдині правила, що своєю твердою об'єктивністю підходили б усім.
Головне ж - потрібна була людина, який би, поклав на це життя. Який був би не тільки відданий ідеї олімпізму, а до того ж утворений, шляхетний, енергійний. І така людина знайшлася.

П'єр де Фреді, барон де Кубертен (1863-1937) був одним із самих цікавих, талановитих, енергійних і захоплених людей свого часу. Його ім'я навічно пов'язано з Олімпійськими іграми.
Після закінчення паризького університету Сорбони, П'єр разом із друзями створює спортивний клуб. Тут займаються футболом, фехтуванням і веслуванням. Приблизно з цієї ж пори Кубертен ясно розуміє, що без фізичного не може бути і духовного, і морального розвитку.

Саме П'єр де Кубертен став творцем спортивних союзів для дітей, організатором міжнародних змагань. Вже тільки за одне це ім'я його повинно було б назавжди залишитися у світовому спорті. Однак головна справа, головний спортивний подвиг Кубертена був попереду!

Кубертен ні на хвилину не залишав мрії про казкову, віддаленої від нас багатьма і багатьма століттями Олімпії.

Він був ще зовсім молодою людиною, коли висловив думку про відродження Олімпійських ігор. З цього моменту все своє життя П'єр де Кубертен підкорив здійсненню великої ідеї. Помер він у віці сімдесяти трьох років, а почав займатися Олімпійськими іграми в двадцять шість, тобто олімпізму було віддано майже півстоліття!

Не треба думати, що ідея Кубертена відразу захопила весь спортивний світ. Тих, хто сумнівається і супротивників у неї було хоч відбавляй ... Ще більше - спортсменів і спортивних діячів, які говорили, що взагалі-то справа ця гарне, але самі займатися цією гарною справою не хотіли.

Кубертен же об'їжджає багато країн світу, сперечається, переконує, доводить. Пише сотні листів у всілякі спортивні організації. Візьмемо, приміром, Перші Олімпійські Ігри сучасності, що проводилися в 1896р. в Афінах.

Адміністрація Афін і грецький уряд не в силах були зробити повні витрати на проведення Ігор. Уряд не погоджувався на виділення додаткових коштів, мотивуючи свою відмову тим, що афіняни, мовляв, погано розбираються в спорті, що в місті немає необхідних спортивних споруд для проведення змагань, а фінансове положення Греції не дозволяє запросити представників з багатьох країн на свято. Багато видатних державні і політичні діячі підтримали заяву уряду. Наприклад, впливовий політичний діяч Стефонос Дратоміс писав, що Греція не в змозі втілити в життя чудову ідею П'єра де Кубертена і проведення Ігор найкраще відкласти до 1900 року, як складову частину Всесвітньої виставки в Парижі. П'єр де Кубертен був змушений звернутися з листом до Ф. Кеменов з проханням вишукати можливість проведення Ігор 1896 року на угорській території. Однак угорська влада в проханні категорично відмовили у зв'язку з відсутністю коштів. Після цих відмов П'єр де Кубертен все ж наполягав на проведенні Ігор у Греціі. По думку П'єр де Кубертена, при організації Ігор можна було обійтися без особливих урядових витрат і розраховувати на допомогу тільки приватних осіб. Цю точку зору поділяв і грецький кронпринц Костянтин, який створив спеціальну комісію сприяння. Він призначив колишнього мера Афін Филемона генеральним секретарем комісії, а також звернувся до народу із закликом про пожертвування засобів у фонд підготовки Олімпіади. Гроші стали надходити не тільки від жителів Греції, але і з Лондона, Марселя, Константинополя й інших міст, де існували багаті грецькі колонії. На гроші, що надійшли з Олександрії від Георга Авероффа, був відновлений древній олімпійський стадіон. В Афінах були споруджені також велодром і стрільбище. У центрі міста розмістили тенісні корти. Спортсменам надавалися павільйони з елінгами і роздягальнями для проведення змагань з веслування. Підготовкою місць для проведення змагань I Олімпіади займався грецький Національний олімпійський комітет, який зумів закінчити всі підготовчі роботи за один рік. Міжнародний олімпійський комітет і національні комітети інших країн підбирали учасників Ігор, що виявилося не простою справою. Ось що писав з цього приводу П'єр де Кубертен: "Велика частина гімнастичних асоціацій Німеччини, Франції і Бельгії сповнена свідомістю власної винятковості: члени цих асоціацій не мають наміру терпіти в програмі Ігор тих видів спорту, які вони не культивують. Особливу ненависть у них викликають так звані "англійські" види спорту ... Інші асоціації були готові послати в Афіни своїх представників лише після надання їм інформації щодо того, який інтерес викликає до себе намічений спортивне свято ... Німецька преса, на довершення всього, заявила, що Олімпіади є винятково франко -грецьким підприємством. Тим часом пан Кеменов в Угорщині, майор Бальк у Швеції, генерал Бутовський у Росії, професор Слоен в США, лорд Амптхілл в Англії і доктор Гут-Ярковський в Богемії робили все можливе для того, щоб пробудити інтерес до майбутніх змагань ". Організовуючи ці Ігри, П'єру де Кубертену доводилося враховувати політичні відносини і розбіжності між країнами, і в першу чергу між Німеччиною і Грецією. У 1895 році в Німеччині був утворений комітет з участі в Олімпійських іграх. 6 квітня 1896, на Мармуровому стадіоні, король Греції в присутності 80 тисяч глядачів оголосив Ігри I Олімпіади відкритими. "Це був хвилюючий момент. Тисяча п'ятсот два роки тому імператор Феодосії заборонив Олімпійські ігри, без сумніву вважаючи, що, знищуючи цей ненависний пережиток язичества, він сприяє справі прогресу. Тепер же християнський монарх оголосив про формальну скасування імператорського указу ... Коли король знову зайняв своє місце, хор у 150 голосів виконав Олімпійську оду, написану спеціально для цього випадку грецьким композитором Самарою ", - відзначав П'єр де Кубертен.

Нове взагалі сприймається з труднощами. Однак Кубертен говорив про Олімпійських іграх настільки переконливо і жагуче, що французькі спортивні діячі приймають рішення скликати Міжнародний спортивний конгрес і запросити на нього представників найбільших спортивних держав.

І ось 23 червня 1894 на Конгресі в Парижі був створений Міжнародний Олімпійський Комітет - МОК.

Конгрес вирішив: через два роки пройдуть перші Олімпійські ігри! І це була велика перемога світового спорту, великий подвиг П'єра де Кубертена!

Не так давно світове співтовариство урочисто і святково відзначило 100-річний ювілей олімпійського руху сучасності, утворення МОК. Організація Об'єднаних Націй оголосила рік 100-річчя МОК - 1994 рік - Міжнародним роком спорту та олімпійського ідеалу. Вищий орган світового співтовариства відродив і давню миротворчу традицію - ООН закликала всі держави дотримувати олімпійське перемир'я.

День 23 червня традиційно щорічно відзначається в десятках країн світу, в тому числі з 1990 року і в Україні, як Олімпійський день.

А все ж головна заслуга П'єра де Кубертена в тому, що Олімпізм, олімпійський рух можна уявити собі у вигляді високого і стрункого будинку. При зведенні цього будинку П'єр де Кубертен був не тільки «виконробом», але і головним архітектором. Його натхненні думки лягли в основу олімпізму.

Перша і найголовніша з них - спорт, культура, наука, мистецтво повинні з'єднатися в міцний і прекрасний сплав, який і буде називатися олімпійським рухом.

Ідея ця здійснилася не відразу. У неї були і противники, особливо коли спорт став частиною світової політики, коли за допомогою рекордів президенти і міністри стали доводити один одному, чия країна краще.

Часи змінюються, і тепер Олімпійські ігри з'являються перед нами немов урочистий гімн людству і людяності!

Кубертен присвятив своє життя і особливої ​​науці, яка називається спортивна педагогіка. Її мета - фізичний і духовний розвиток і виховання молоді за допомогою занять спортом. П'єр де Кубертен вважав, що новий предмет допоможе зміцнити, зробити більш сильної і життєстійка французьку націю, французьку молодь. А вийшло, що він подбав про молодь усього світу.

Кубертен не був поетом. Але написав один прекрасний вірш. Називається воно «Ода спорту».

Цікава історія створення цього твору. У 1912 році проводився конкурс мистецтв, присвячений Олімпійським іграм. Кубертен написав свою знамениту «Оду спорту», ​​передав її в журі. Але так як його авторитет серед людей, що займаються олімпійським рухом, був величезний, Кубертен подав свою роботу під псевдонімом. І ось вища нагорода, золота медаль, була присуджена саме «Оді» Кубертена.

У «Оді спорту» дев'ять глав. Остання з них називається «О, спорт! Ти - мир! »Слова ці давно стали крилатими серед олімпійців.

«Ода» написана по-французьки. Переклад же його на російську дуже не досконалий.

Кубертен знаходить прості і прекрасні слова, які зрозумілі кожному спортсмену. Та й кожній людині. Він говорить про те, що спорт - наш постійний супутник у житті, справжній і надійний друг. Якщо ти будеш, вірний йому, то отримаєш натомість радість, яку він дарує твоєму духу і твоєму тілу. Але ж це дійсно так: радість руху - радість життя!

«Спорт! - Вигукує Кубертен. - Ти вісник світу. Варто тобі посміхнутися, варто піти по країнах пружною радісною ходою, і над землею розливається спокій. Люди через континенти й океани протягають один одному руки зі словами: «Здрастуй, друже!»
Олімпійська символіка
Олімпійські кільця
Олімпійський прапор
Олімпійське гасло
Олімпійська емблема
Олімпійський гімн
Олімпійський вогонь
Олімпійський смолоскип
Тепер кожен знає олімпійський символ: п'ять різнобарвних з'єднаних кілець, що уособлюють єдність п'яти континентів.
Олімпійське гасло

Спеціальним гаслом Олімпійських ігор є три слова: «Citius. Altius. Fortius». Ці три слова латинською означають – «швидше, вище, сильніше». Олімпійське гасло закликає всіх учасників олімпійського руху до вдосконалення та гармонії відповідно до духу олімпізму.
Перед початком Ігор спортсмени вимовляють олімпійську клятву.
«Від імені всіх учасників я обіцяю дотримуватися правил чесної гри в істинно спортивному дусі в ім’я слави спорту та честі наших команд» .
Відомо і про прекрасну традицію запалювати в Греції олімпійський вогонь, який несуть естафетою через різні країни віддані спорту люди, несуть палаючий факел до місця проведення Ігор чергової Олімпіади.
Прапор також вигадав П’єр де Кубєртєн в у 1913 р. і був представлений на VII літніх Олімпійських іграх в Антверпіні в 1920 році.
Шість кольорів (разом з білим фоном) скомбіновані так, що представляют собою національні кольори всіх країн світу.
Все це було задумано П'єром де Кубертеном! Недарма його називають батьком олімпізму. Двадцять дев'ять років Кубертен був беззмінним президентом МОК. Він став автором найважливішого документа - Олімпійської хартії. Похований Кубертен у швейцарському місті Лозанні неподалік від штаб-квартири Міжнародного олімпійського комітету. За заповітом П'єра де Кубертена серце його спочиває в Греції, на батьківщині Ігор, у безсмертній Олімпії.
Перша Олімпіада сучасності (Афіни 1894 р)
На першій афінській Олімпіаді виступали лише 245 спортсменів із 14 країн світу. Атлети змагалися у 9 видах спорту: греко-римській боротьбі, велосипедному спорті, гімнастиці, легкій і важкій атлетиці, плаванні, стрільбі, тенісі та фехтуванні.
З тих пір проведено 27 літніх Олімпіад. З 1924 року проводяться зимові Олімпійські ігри. На літніі зимові ігри з’їзжаються спортсмени з різних країн.
Щоб заповнити прогалину в змаганнях із зимових видів спорту, які влітку провести було технічно неможливо, з25 січня 1924 року проводяться зимові Олімпійські ігри. Перші були організовані у французькому місті Шамоні. Окрім фігурного катання і хокею, спортсмени змагалися зі швидкісного бігу на ковзанах, стрибків з трампліну тощо.

Поборотися за першість у змаганнях виявили бажання 293 атлети, в тому числі 13 жінок, із 16-ти країн світу. Першим олімпійським чемпіоном зимових ігор став Ч. Джутроу з США (швидкісний біг на ковзанах), проте в підсумку лідерами змагань виявилися команди Фінляндії та Норвегії. Перегони тривали 11 днів і закінчилися 4 лютого.
      
Календар Олімпійських ігор сучасності.

Ігри Олімпіад Рік       Місто Країна
І           1896    Афіни  Греція
ІІ          1900    Париж Франція
ІІІ         1904    Сент-Луїс      США
ІV         1908    Лондон           Англія
V          1912    Стокгольм    Швеція
VI         1916    Не відбулися
VII        1920    Антверпен    Бельгія
VIII       1924    Париж Франція
IX         1928    Амстердам   Голландія
X          1932    Лос-Анджелес           США
XI         1936    Берлін Німеччина
XII        1940    Не відбулися
XIII       1944    Не відбулися
XIV       1948    Лондон           Англія
XV        1952    Гельсінкі         Фінляндія
XVI       1956    Мельбурн      Австралія
XVII      1960    Рим     Італія
XVIII     1964    Токіо   Японія
XIX       1968    Мехіко            Мексика
XX        1972    Мюнхен          ФРН
XXI       1976    Монреаль      Канада
XXII      1980    Москва           СРСР
XXIII     1984    Лос-Анджелес           США
XXIV     1988    Сеул    Південна Корея
XXV      1992    Барселона      Іспанія
XXVI     1996    Атланта       США
XXVII    2000    Сідней Австралія
XXVIII   2004    Афіни  Греція
XXIX     2008    Пекін   Китай
ХХХ      2012    Лондон           Велікобрітанія
ХХХІ     2016    Ріо-де-Жанейро         Бразілія
ЗАВДАННЯ ДЛЯ ВИКОНАННЯ:
1. Створити колаж або малюнок на тему: "Відродження Олімпійських ігор сучасності"
2. Скласти кросворд на тему: "Відродження Олімпійських ігор сучасності " або скласти тестові питання (10 питань).










Гімнастика : Тести 10-11 класи

Запитання 1 ...