Прихильники

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ 6 клас

СКЛАДОВА ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ - ВІДСУТНІСТЬ ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК


Шкідливі звички та їх вплив на здоров'я людини



Шкідливі звички - куріння тютюну, вживання алкогольних напоїв та наркотиків - надають згубний вплив на здоров'я, значно знижують розумову і фізичну працездатність, скорочують тривалість життя. Найнебезпечнішою шкідливою звичкою є вживання "важких" наркотиків.


Шкідливий вплив куріння

Куріння - шкідлива і небезпечна звичка, яка розвивається за принципом умовного рефлексу.

Паління тютюну – одна з найпоширеніших шкідливих звичок.
Паління вдихання різних тліючих рослинних продуктів (тютюн, опіум).
Паління тютюну – одна з найбільш поширених шкідливих звичок, які
негативно впливають на здоров’я того, хто палить, і оточуючих людей, спричиняють розвиток хвороб серця, судин, легень, шлунка.
Палаюча сигарета своєрідна фабрика з виробництва більше 4 тис. різних
хімічних сполук, і жодна з них не дає користі організму людини.

1 Миттєві негативні наслідки паління
  • (протягом кількох хвилин після першого затягування) проявляються у прискоренні серцевих скорочень, підвищенні кров’яного тиску, подразненні тканин гортані, попадання чадного газу у кров, прямому і швидкому попаданні канцерогенів у легені, подразнення очей.
2 Тривалі негативні наслідки паління:
  • рак легень, порожнини рота, стравоходу, шлунка, підшлункової залози і жовчного міхура, захворювання серця, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, захворювання судин (інсульт), хронічний бронхіт.
3 Інші негативні наслідки можуть проявлятися у:
  • пошкодженні слизової оболонки губ, язика, гортані, появі сильного кашлю, неприємного запаху із рота і захворюванні порожнини рота; прискореній появі зморшок на обличчі; появі жовтих плям на зубах; пошкодженні нормального дихання і зниженні фізичної витривалості.

А чи сумісний спорт з палінням?



Історії з життя.

Якось серед учнів технічної школи в одному із міст Германії, пристрасних любителів футболу, виникла суперечка про те, чи шкідливий нікотин для спортсменів. Було вирішено організувати оригінальне спортивне змагання. Учні кожного з трьох старших класів розділилися на дві команди: тих що палять і тих, що не палять. Переможцями на зеленому полі виявилися й переможцями дискусії. Всі зустрічі закінчилися перемогою тих, що не палять – 7:2, 3:0, 4:3.
Про те, як куріння заважає навіть обдарованим природою спортсменам,говорять такі приклади.
Анатолій Фірсов, один з самих видатних спортсменів за всю історію радянського хокею, був неймовірно обдарованим і працелюбним.
У нього був сильний кидок, прекрасне бачення поля, був гарним організатором атаки. Йому грати та грати, але Фірсов почав знижувати швидкість. Як писав А. Фірсов, причиною стало паління у дитячому та в юнацькому віці, і хоч потім, вже будучи визнаним майстром, відмовився від шкідливої звички, наслідки паління сказалися, і спортсмен був вимушеним піти на тренерську роботу.
В книзі Н.Б. Коростєлєва надаються і роздуми відомого гімнаста Миколи Сєрого.
Він довгий час палив, хоча й знав, що паління спортсмену шкідливе, але не надавав цьому потрібної уваги. Кинув палити, спортсмен миттєво покращив здатність координувати рухи, що надало здатність інакше виконувати вправи на коні і доводити їх до кінця. Значно точнішою стала рівновага у стопі. Вільні вправи, які вимагають дуже великої витривалості і гарно поставленого дихання, він почав виконувати двічі поспіль.

Вплив нікотину на організм.

Від шкідливих звичок страждає в першу чергу репродуктивна функція людини. Природжені каліцтва у дітей трапляються вдвічі частіше, коли їх матері палять.
  1. 1. Від впливу тютюнового диму страждає, перш за все, легенева система: повітроносні шляхи і легенева тканина. Отруйні речовини тютюнового диму поступово руйнують усі відомі механізми захисту легень, спричиняючи легеневі захворювання. Крім подразнення слизової оболонки гортані, трахеї, бронхів і альвеол ( легеневих пухирців ), розвивається хронічне захворювання дихальних шляхів – бронхіт палія. На нього страждають 80 % паліїв. Одночасно із погіршенням стану легеневої тканини страждає і клітинний захист легеневої системи.
  1. 2. Деякі інгредієнти тютюнового диму розчиняються в слині і з нею потрапляють у шлунок. Їх кількості достатньо, щоб спричинити запалення слизової шлунка. Тому у курців виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки спостерігається у 10 разів частіше, ніж у тих, хто не палить.
  1. 3. Особливо негативно систематичне отруєння тютюновим димом впливає на діяльність серцево-судинної системи. У всіх, хто палить, частота серцевих скорочень вище, ніж у тих, хто не палить. Отже, час відпочинку серця скорочується у 2 – 2,5 разу. Таким чином, серце курців працює понад міру. У них у 12 -13 разів частіше трапляються серцеві захворювання: серцева недостатність, стенокардія, інфаркт міокарду, звуження судин ( внаслідок посиленого відкладення у змінених стінках артерій серця холестерину ).
  1. 4. Наслідки паління для жіночого організму дуже несприятливі. У жінок, які палять, спостерігається значно раніше згасання організму, ніж у тих, які не палять. Шкіра втрачає свою еластичність і свіжість, з’являються ранні зморшки на обличчі, від яких ніякий зволожувальний крем не врятує; голос стає низьким, хриплим; додайте до цього специфічний запах з рота.
  1. 5. Дитина жінки, яка палить, має масу тіла при народженні у середньому на 250 г меншу, ніж у тієї, яка не палить; у жінок, які палять, удвічі частіше трапляються викиди, народжуються неповноцінні та мертві діти.
  1. 6. Щодо пасивного паління. Більшість курців, нехтуючи здоров’ям оточуючих, палять будь-де. Звичайно, від цього страждають ті, хто не палить. Тютюновий дим спричиняє головний біль, нездужання, зниження працездатності, швидку втому, загострення захворювань верхніх дихальних шляхів.
  1. 7. Куріння сприяє виникненню раку легень, ротової порожнини, горла та стравоходу. У минулі часи рак ушкоджував кут рота, де курці тримали люльку. Оскільки нині довгих люльок більше не палять, зник і рак цього типу.
Людина, яка не палить, перебуваючи в приміщенні із курцем протягом лише 1 години, насправді, кожного разу спалює по половині сигарети. У неї спостерігаються негативні зміни у діяльності нервової системи, порушується склад крові, сечі. Пасивні курці ризикують мати злоякісні новоутворення не лише в легенях, але й в інших органах. Особливо небезпечне пасивне паління для дітей.

При отруєнні нікотином діяти треба відповідно до таблиці, де поряд із назвою речовини наведені цифри і букви. Відповідально до них дії приведені нижче:

Отруйні речовиниПерша допомога
Антинікотинова жувальна гумка1, Б
Тютюн для паління1+2+3, Б
Тютюн1+2+3, Б
Алгоритм надання першої долікарської допомоги:
1 – напоїти водою ( чаєм, соком, але без газу ). Ні в якому разі не давати молоко, яке допомагає організмові засвоювати отруту.
2 – викликати блювоту ( щоб вивести отруту з організму ). Спочатку дати тому, хто отруївся, воду, чай, сік, нахилити верхню частину тулуба вперед, викликати подразнення піднебіння;
3 – дати таблетку активованого вугілля ( щоб зв’язати отруту, що залишилася в організмі ). Запивати таблетку можна водою або лимонадом;
Б – небезпечно (викликати « швидку допомогу », надати першу допомогу ).
Розрізняють три стадії нікотинової залежності:
І стадія – епізодичне паління не більше 5 сигарет на день, незначні зміни у діяльності нервової системи повністю оборотні.
ІІ стадія – постійне паління від 5 –до 15 сигарет на день; виникає незначна фізична залежність; якщо відмовитися від паління, розвивається стан, важкий як фізично, такі психічно, його знімає чергова сигарета.
ІІІ стадія – постійне викурювання від однієї до півтори пачки на день;виробляється звичка палити натщесерце, відразу після їжі або серед ночі; звикання до тютюну дуже сильне; припинення паління викликає тяжкий стан у того, хто палить; виражені зміни у нервовій системі і внутрішніх органах. Загальна картина токсичного руйнування організму характеризується як захворювання.

Шкідливий вплив алкоголю


Вживання алкогольних напоїв також призводить до різких порушень у стані здоров'я і значного зниження розумової та фізичної працездатності.
Алкоголь - етиловий спирт, який є отруйною речовиною для живих організмів. Він знищує клітини (цим обумовлюється оброблення спиртом порізів та ран, щоб вбити мікроби).
Проникаючи в тканини різних органів, він дуже швидко засмучує їх роботу. Миттєво згораючи (окислюючись), він забирає у клітин кисень і воду, необхідні для забезпечення процесів життєдіяльності, що руйнує клітини і викликає захворювання різних органів.
У людей, які часто вживають спиртні напої, навіть в малих кількостях або рідко, але у великих дозах, спостерігаються захворювання печінки, центральної нервової і серцево-судинної систем, органів травлення, органів дихання та інших, знижується опірність організму до простудних та інфекційних захворювань; погіршується пам'ять, мають місце "провали пам'яті, особливо короткочасної; знижується здатність до логічного мислення; згасає інтелект. Систематичне вживання алкоголю негативно діє і на статеву сферу, викликає різні порушення в сексуальному житті.
Вживання спиртних напоїв не лише руйнує здоров'я, але і негативно впливає на вольові якості людини, послаблює розумову діяльність, нерідко приводить його до аморальних вчинків. Повна відмова від алкогольних напоїв - запорука хорошого здоров'я, успішного навчання та майбутньої професійної діяльності.

Що відбувається, коли алкоголь потрапляє до організму

Глибокі зміни особистості людини, яка зловживає алкоголем, і, тим більше, хворого-алкоголіка розвиваються поступово. У їх основі — безпосередня дія етанолу на процеси обміну, що протікають у клітинах організму. Тому шкідливий вплив алкоголю поширюється не лише на нервову систему, а й практично на усі органи та тканини людини.
У організмі постійно міститься невелика кількість етилового спирту, що утворюється на проміжкових етапах обміну вуглеводів, або внаслідок бродильних процесів у травному тракті. Концентрація його у крові не перевищує 0,1-0,3 г/л. Невелика кількість етанолу, що надходить до крові у результаті вказаних процесів, не є небезпечною, оскільки швидко знешкоджується ферментними системами печінки та інших тканин.
Інакше проходять реакції при надходженні до організму великих доз алкоголю із зовнішнього середовища. Алкоголь швидко всотується слизовою оболонкою порожнини роту, шлунку та кишечнику. У шлунку всотується близько 20% прийнятого алкоголю та біля 80% - у тонкому кишечнику. Після споживання алкоголю натщесерце його максимальна концентрація спостерігається через 30-60 хвилин. Після їди концентрація алкоголю у крові зростає повільніше, тому її максимум спостерігається після 1,5-2 годин. При цьому, частина алкоголю (до 30%) зв'язується із їжею і не потрапляє у кров. Вільний алкоголь повністю зникає із організму після 5-15 годин після споживання. Найбільша кількість поглинутого етанолу концентрується у головному мозку та печінці, менша — у інших органах (легені, нирки, м'язи, тощо).
Етиловий спирт накопичується у мозку та печінці (якщо прийняти стандартний вміст спирту у крові за 1, то у печінці дорівнюватиме 1,5, а у мозку — 1,75) — відповідно, у першу чергу вбиваючи клітини у цих органах. Концентрація етанолу, після якої клітини мозку починають відмирати, досягається після споживання понад усього 20 мл етилового спирту чоловіками та 10 мл жінками. Відповідно, після споживання від 20 мл етилового спирту, розслаблюючий вплив алкоголю стає вираженим, але клітини печінки і мозку ще не гинуть — так стверджують особи, коли говорять про можливості “помірного споживання алкоголю”.

Мутації клітин

  • Мутагенні клітини власного тіла у дорослому організмі переважно знищуються імунною системою (коли цього не відбувається, людина хворіє на рак, у алкоголіків це рак печінки, стравоходу, шлунку та ротової порожнини).
  • Мутації статевих клітин — не проявляються у організмі дорослої людини, у якому вони утворюються, проте яскраво виражені у дітей цієї особи.

Загроза для потомства

Ці порушення полягають не у мутаціях, а у неправильній взаємодії клітин плоду, який розвивається. Найбільша небезпека для мозку: діти алкоголіків дуже часто є розумово відсталими. Окрім того, можливе і виникнення спотворень: ураження серця, недорозвинення кінцівок, нирок, тощо.

Вплив алкоголю на органи людини

Мозок
Мозок є основним споживачем енергії. Руйнівна дія алкоголю на мозок полягає у порушенні доступу постачання киснем нейронів внаслідок алкогольної інтоксикації. Алкогольне слабоумство, яке виникає при постійному споживанні алкогольних напоїв, є результатом гибелі мозкових клітин.
Незворотні наслідки інтенсивного споживання алкоголю: пошкодження мозкових функцій, зумовлені ураженням клітин кори великих півкуль - “думаючої” області головного мозку. Розтин померлих навіть у відносно молодому віці алкоголіків часто показує суттєве виснаження мозку, зокрема, кори великих півкуль.
Руйнівна дія алкоголю проявляється і в усіх системах організму людини (нервовій, кровоносній, травній). У наш час доведений пагубний вплив алкоголізму на розвиток гострих хронічних захворювань.


Серцево-судинна система
Займають одне із провідних місць за смертністю населення. Під дією алкоголю уражається серцевий м'яз, що викликає тяжкі захворювання, і у деяких випадках смерть. При рентгенівському огляді часто виявляється збільшення об'єму серця.. Навіть, у здорових людей після споживання великої дози алкоголю проявляються порушення серцевого ритму, але вони поступово і самостійно щезають. Зловживання алкоголем приводить до розвитку гіпертонії, ішемічної хвороби серця, інфарктів.

Дихання
Дихальний процес організму людини складається із чотирьох етапів. Порушення хоча б одному із них викликає серйозні розлади дихання. На першій стадії хронічного алкоголізму спостерігається деяка стимуляція функції зовнішнього дихання: підвищується частота та об'єм дихання. По мірі розвитку хвороби розвивається подальше погіршення дихання, що проявляється у виникненні таких захворювань, як бронхіт, туберкульоз, емфізема легень, тощо.
Травлення
У тих, хто страждає хронічним алкоголізмом часто виникають порушення у діяльності травного тракту, оскільки слизова оболонка шлунку у першу чергу зазнає отруйного впливу алкоголю. У них розвиваються такі захворювання, як виразкові хвороби дванадцятипалої кишки та шлунку, гастрити, тощо. Із розвитком алкогольної залежності порушується роботи слинних залоз та інші патологічні порушення.
Печінка
Слід відвести окреме місце серед уражень органів системи травлення. Печінка є основною “хімічною лабораторією” організму, яка забезпечує антитоксичну функцію та обмін основних поживних речовин: жирів, білків, вуглеводів, води. Під дією алкоголю функції печінки порушуються, що викликає цироз (жирове переродження) печінки.
Нирки
Переважна більшість хворих на алкоголізм страждає на порушення видільної функції нирок. Виникають збої у роботі гіпоталамо-гіпофізно-наднирникової системи, відповідно, виникають збої у регуляції діяльності нирок. Пагубно впливає алкоголь іна ніжний нирковий епітелій (захисну тканина, що вистеляє внутрішню поверхню органів), це суттєво порушує функцію нирок.
Психіка
Алкоголізм супроводжується низкою відхилень у психіці — галюцинації, судоми м'язів, оніміння частин тіла, іноді різка слабкість у кінцівках (”ватні ноги”). Часто виникають паралічі окремих груп м'язів, зокрема, нижніх кінцівок. При утриманні від алкоголю дані сиптоми зникають.
Імунітет
Алкоголь чинить негативну дію на роботу імунної системи людини: викликає порушення процесів кровотворення, перешкоджає утворенню лімфоцитів, провокує розвиток алергії, тощо.
Внутрішня секреція
У основній мірі негативна дія алкоголю відбивається на роботі статевих залоз людини. 1/3 хворих на алкоголізм та тих, хто зловживає алкоголем, відмічають зниження статевої функції. У чоловіків внаслідок “алкогольної імпотенції” виникають різноманітні порушення у діяльності нервової системи (реактивні депресії, неврози, тощо). У жінок під дією алкоголю рано наступає клімакс, знижується здатність до народження, частіше виникають токсикози при вагітності.
Шкіра та м'язи
Зловживання алкоголем часто приводить до ослаблення та виснаження м'язів. Алкоголь може пошкодувати м'язи безпосередньо. У 30-50% випадків надмірного споживання алкоголю супроводжуються захворюваннями шкіри. Ураження шкіри є наслідком як безпосереднього впливу алкоголю, так і порушень у роботі печінки та харчуванні.
Біла гарячка
Є найбільш тяжкою формою алкогольної інтоксикації. Викликає 1-2% смертельних випадків навіть при інтенсивному медикаментозному лікуванні, за відсутності лікування смертність сягає 20%. Біла гарячка характеризується галюцинаціями, затьмареннями свідомості та дезорієнтацією; що супроводжується тремтінням, збудженням, частим пульсом, високим кров'яним тиском та лихоманкою. Більшості людей, хворих на алкоголізм, у період детоксикації (“сухий період”) необхідна медична допомога. Тривалість періоду може складати 1-2 дні — тиждень.
Тривалість життя
Постійне споживання алкоголю приводить до передчасного старіння, інвалідності. Тривалість життя осіб, схильних до п'янства є на 15-20 років меншою за середньостатистичну.

Для того щоб правильно надати першу допомогу при алкогольному отруєнні, необхідно знати всі його симптоми.

Розрізняють три стадії алкогольного отруєння: легка, середня і важка ступінь.

Легкий ступінь алкогольного отруєння
При цьому ступені отруєння в організмі міститься невеликий відсоток алкоголю, зазвичай не більше 2%. Візуально ми бачимо у такої людини порушення вестибулярного апарату, хитку ходу, гучну, часом незрозумілу мова, гучні крики.
Якщо до такої людини придивитися ближче, то можна помітити розширені зіниці, неприємний алкогольний запах з рота, почервоніння шкірних покривів. Легкий ступінь алкогольного сп'яніння проходить сама по собі і не вимагає подальшого лікування та надання першої допомоги.
Середній ступінь алкогольного отруєння
При цьому ступені отруєння рівень алкоголю в крові збільшується до 3, іноді до 4%. У людини з цим ступенем сп'яніння мова порушена, перед очима літають "мушки" і відбувається роздвоєння предметів і людей.
Під час ходьби, людини з середньою тяжкістю сп'яніння, качає з боку в бік. В цей же час може з'явитися нудота, блювання, що супроводжується спрагою.
У такому стані у людини з'являється слабкість або ж навпаки, підвищена агресія.
Важка ступінь алкогольного отруєння
Такий стан можна назвати алкогольною інтоксикацією. При важкому ступені алкогольного отруєння людина може втратити свідомість, впасти в кому, з боку будуть помітні часте переривчастий подих і рясне слиновиділення.
Алкогольне отруєння може настати в двох випадках, коли перевищена дозування спиртних напоїв або ж самі алкогольні напої були сурогатними. У таких випадках необхідно відразу ж надати першу допомогу, тому що якщо людина з алкогольним отруєнням перебуває у п'яному стані більше двох годин, то це може привести до летального результату.
Перша допомога при алкогольному отруєнні
Незалежно від того, яке б кількість спиртного не прийняв би людина, йому слід в першу чергу промити шлунок від залишків спиртних напоїв і спожитої їжі. Чим швидше це буде зроблено, тим менше отрути і сурогатних речовин потрапить у кров.
  1. У домашніх умовах очистку шлунка проводять за допомогою блювоти. Для цього, людині, з алкогольним отруєнням дають випити не менше півлітра рідини, в ідеалі чистої води. Якщо після рідини блювота не настала, слід злегка натиснути на корінь язика, викликаючи тим самим блювоту. Шлунок слід промивати до тих пір, поки замість блювотних мас не виходитиме чиста вода.
  2. Після цього слід напоїти постраждалого гарячим солодким чаєм, влаштувати йому доступ повітря і дати активоване вугілля. Для швидкого приходу в себе, до голови людини, з алкогольним отруєнням слід докласти рушник, намочений в холодній воді або міхур з льодом, так швидше пройде головний біль.
  3. Якщо алкогольне отруєння викликало втрату свідомості, то такої людини в першу чергу необхідно привести в почуття. Для цього використовують нашатирний спирт, яким змочують вату і підносять її до дихальних шляхів. Так само нашатирним спиртом можна розтерти віскі і лобову частину голови. Після приходу в себе слід промити шлунок до чистих вод.
  4. Якщо ж після використання нашатирного спирту, людина в себе не приходить, але у нього з'явилися позиви на блювоту, слід його покласти в горизонтальне положення, на спину, голову повернути набік, в такому положенні він не захлинеться блювотними масами, які будуть мимовільно витікати з шлунку .
  5. У людини, з важким ступенем алкогольного отруєння, необхідно постійно промацувати пульс і прислухатися до дихання. При їх відсутності слід зробити непрямий масаж серця і штучне дихання.
  6. При перших симптомах важкого ступеня алкогольного отруєння відразу ж необхідно викликати бригаду швидкої невідкладної допомоги.

Шкідливий вплив наркоманії

Наркоманія - це різко виражена хворобливий потяг і звикання людини до наркотичних речовин.

Потяг до наркотику розвивається досить швидко. Для виникнення пристрасті може бути достатньо самого нетривалого часу прийому невеликих доз наркотичної речовини. У малих дозах наркотики викликають так звану ейфорію - помилкове відчуття веселощів, настрою, приємного заспокоєння; у великих кількостях - стан вираженого сп'яніння, оглушення, наркотичний сон і навіть гостре отруєння зі смертельним результатом. Деякі наркотичні речовини сприяють появі ілюзій і галюцинацій. Процес звикання до наркотиків створить таке рівновагу в організмі, при якому відсутність звичного надходження наркотичної речовини сприймається організмом як специфічний отрута. Для наркоманії характерна потреба у збільшенні кількості прийнятого наркотичного речовини, так як до колишніх доз організм звикає, стає стійким і вони поступово перестають надавати свою дію. У відсутності наркотику людина відчуває жорстокі психічні і фізичні муки.
Наркоманія веде до швидкого виснаження психічних і фізичних сил людини, глибокої інвалідності. Вживання наркотиків, навіть епізодичне, надає згубний вплив на організм і може привести до важкого захворювання або смерті.
Запам'ятай:
  1. Люди, котрі вживають і поширюють наркотики порушують закон і несуть за це відповідальність!
  2. Кримінальна відповідальність за скоєння важких злочинів, зокрема пов'язаних з наркотиками, починається з 14 років!
При вживанні наркотиків відбувається хронічне отруєння організму з глибокими порушеннями розумової та фізичної діяльності. Різко знижується розумова і фізична працездатність, слабшає воля, втрачається почуття обов'язку. Наркомани швидко втрачають здоров'я і працездатність, деградують як особистості і доходять часом до тяжких злочинів. Найчастіше фатальним кроком на шляху до наркоманії стає одноразовий прийом наркотику або з цікавості, бажання випробувати його дію, або з метою наслідування.


Можливі причини наркотичного отруєння
  • Змішування наркотичних речовин з алкоголем або іншими наркотичними речовинами
  • • Вживання занадто великої дози наркотику
  • • Багаторазове вживання наркотику
  • • Вживання невідомого, нового речовини
  • • Прийом наркотику після тривалої перерви
  • • Випадкова помилка при прийомі ліків
  • • Суїцид
Ознаки отруєння наркотиками
  • До симптомів, що сигналізує про отруєння наркотичними речовинами можна віднести в першу чергу різновиди розлади свідомості. Людина повільний, млявий, сонливий, неадекватно сприймає навколишню дійсність, коротко відповідає на запитання. У деяких випадках можлива втрата свідомості, непритомність.
  • Іноді непритомного стану передує надмірне збудження, ейфорія або зайва агресивність.
  • Можлива наявність головних болів, нудоти, блювоти, слабкості в тілі, ліниво. При прийомі психотропних речовин людина буде, навпаки, непосидючим, неспокійним, буде відчувати жар.
  • Наркотичні речовини також впливають на розмір зіниці, залежно від виду препарату він може бути або занадто вузьким, або надмірно великим.
  • Крім того, в результаті прийому опійних речовин можливе пониження тиску, рідкісний пульс і дихання.
  • Якщо ж людина прийняла психотропні засоби, то у нього виникає тахікардія, нестабільність в роботі серця, частішає дихання, вени набухають, можуть виникнути серцеві болі, запаморочення.Такий стан може розвинутися аж до впадіння людини в кому.
  • Також у разі отруєння наркотиками можливий набряк мозку, про що сигналізують тремтячі руки і плаваючі очні яблука.
Перша допомога
Щоб мінімізувати негативні наслідки, необхідно своєчасно і вірно надати першу допомогу. Якщо людина, яка отруїлася знаходиться без свідомості, то головним завданням стає захист від западання язика і забезпечення доступу кисню. Для цього необхідно повернути постраждалого на бік, звільнити ротову і носові порожнини від вмісту, що забезпечить вільний доступ повітря.
Якщо ж людина перебуває у свідомості і відомо, що наркотичну речовину потрапило в організм через шлунок, то необхідно його промивання, після чого потерпілому дають активоване вугілля. При наданні першої допомоги важливо бути обережними, стежити за реакціями потерпілого, пам'ятаючи, що він може вести себе неадекватно і бути загрозою для Вас і оточуючих людей.
Заборонено
Якщо спостерігаються симптоми отруєння наркотичними речовинами, то існує ряд дій, які вчиняти не можна. По-перше, не слід залишати потерпілого без нагляду, тому як в будь-яку секунду йому може знадобитися допомога.
Заборонено давати потерпілому будь-які препарати, алкогольні напої та енергетичні коктейлі. Це може істотно погіршити ситуацію, аж до летального результату.
Не можна відмовлятися від госпіталізації в лікувальний заклад, навіть якщо після роботи швидкої медичної допомоги людині стало значно краще. Наркотики мають більший період дії, ніж медичні препарати, тому після поліпшення може настати погіршення стану, результатом чого може бути кома.
Запобіжні заходи
Щоб виключити випадкове отруєння наркотиками внаслідок прийому лікарських засобів, необхідно зберігати медичні препарати і ліки в місці, недоступному для дітей. Якщо в будинку є люди зі слабким зором, то потрібно підписувати упаковки великим і яскравим шрифтом, не слід поміщати ліки в упаковки від інших препаратів, а також використовувати ті, де стерто назву або воно трудночітаемо.
Якщо отруєння було не випадковим, а виникло через усвідомленого вживання наркотичних речовин, не варто приховувати цей факт від лікарів, які надають медичну допомогу, інакше вона може стати неефективною.
Висновок:
Вплив наркотичних речовин на організм людини може призвести до істотного збитку фізичного стану, і навіть стати причиною смерті. Тому важливо бути пильним і в потрібний момент проявити відповідальність і сміливість. Якщо Ви сумніваєтеся щодо діагнозу, краще повідомити дорослим, щоб вони зателефонувати в швидку допомогу. Це може врятувати чуже життя.



ЗАВДАННЯ ДЛЯ ВИКОНАННЯ:
  1. Створити колаж або малюнок на тему: "Я - за здоровий спосіб життя. Я - проти шкідливих звичок"
  2. Написати есе на тему: "Факт, який мене найбільше вразив" або "Моє відношення до шкідливих звичок".

Немає коментарів:

Дописати коментар

Гімнастика : Тести 10-11 класи

Запитання 1 ...